• Āfrikas karte

   

  Valstu kartes, galvaspilsētas

  Alžīrija - Algiers Angola - Luuna Benin - PortoBotsvāna - Gaborone Burundi - Bujumbura Čada - N'Djamena Cameroon - Yaounde Central African Republic - Bangui Dienvidāfrika - Pretoria (oficiālā) Ēģipte - Cairo Equatorial Guinea - Malabo Etiopija - Addis Ababa Gambija Gana - Accra Gvineja - Conakry Kanāriju salas Kenija - Nairobi Lesoto - Maseru Libērija - Monrovia Lībija - Tripoli Madagaskara - Antananarivo Mali - Bamako Maroka - Rabat Maurīcija - Port Louis Mauritānija - Nouakchott Mozambika - Maputo Namībija - Windhoek Nigēra - Niamey Nigērija - Abuja Seišelas - Victoria Senegāla - Dakar Sierra Leone - Freetown Somālija - Mogadishu South Sudan Sudāna - Khartoum Svazilenda - Mbabane Tanzānija - Dar es Salaam (administrative) Togo - Lome Tunisija - Tunis Uganda - Kampala Zambija - Lusaka Zimbabve - Harare

  Īsumā par Āfriku

  Otrs lielākais kontinents, kā arī otrs apdzīvotākais. Āfrika robežojas ar Sarkano jūru un Suecas kanālu ziemeļ-austrumos, Vidusjūru ziemeļos, Atlantijas okeānu rietumos un Indijas okeānu dievid-austrumos. Āfrikā ir 53 valstis, kā arī vairākas salu grupas.

  Bieži raksturota kā ‘Tumšais kontinents’ vai ‘Cilvēces’ šūpulis (vecākās Homo sapiens fosilijas ir atrastas Āfrikas austrumdaļā), Āfrikā ir daudz minerālu un dabisko resursu, kā arī plaša dzīvas dabas un bioloģiskā daudzveidība. Diemžēl šeit ir daudz nabadzīgu cilvēku.

  Pamatfakti par Āfriku
  Platība30,221,532 km²
  Iedzīvotāji1 000 010 000
  Iedzīvotāju blīvums30.51 / km²
  Valstis53
  Laika zonasUTC-1 līdz UTC + 4

  Klimats

  Āfrikā dominē karsti laikapstākļi. Tomēr dažādos reģionos mitrums un lietusgāžu apjoms krasi atšķiras. Tā kā kontinentu pa vidu šķērso ekvators, visu gadu temperatūras ir augstas. Ir maza atšķirība starp temperatūru vasarā un ziemā. Tomēr ziemeļ-rietumu reģionus, kā arī Augstkalnes un atsevišķus rajonus dienvidos varētu raksturot kā vēsākus.

  Kamēr meži Kongo upes baseinā un piekrastes reģioni rietumdaļā piedzīvo lietusgāzes visu gadu, pārējā Āfrikas daļā ir viena vai divas spēcīgu lietusgāžu sezonas un pārējā laikā ir sausums.

  Āfrikas karte Āfrikas karte