Āfrikas karte - valstis, galvaspilsētas

Āfrikas karte


 

Valstu kartes, galvaspilsētas

Īsumā par Āfriku

Otrs lielākais kontinents, kā arī otrs apdzīvotākais. Āfrika robežojas ar Sarkano jūru un Suecas kanālu ziemeļ-austrumos, Vidusjūru ziemeļos, Atlantijas okeānu rietumos un Indijas okeānu dievid-austrumos. Āfrikā ir 53 valstis, kā arī vairākas salu grupas.

Bieži raksturota kā ‘Tumšais kontinents’ vai ‘Cilvēces šūpulis’ (vecākās Homo sapiens fosilijas ir atrastas Āfrikas austrumdaļā), Āfrikā ir daudz minerālu un dabisko resursu, kā arī plaša dzīvas dabas un bioloģiskā daudzveidība. Diemžēl šeit ir daudz nabadzīgu cilvēku.

Pamatfakti par Āfriku
Platība30,221,532 km²
Iedzīvotāji1 000 010 000
Iedzīvotāju blīvums30.51 / km²
Valstis53
Laika zonasUTC-1 līdz UTC + 4

Klimats

Āfrikā dominē karsti laikapstākļi. Tomēr dažādos reģionos mitrums un lietusgāžu apjoms krasi atšķiras. Tā kā kontinentu pa vidu šķērso ekvators, visu gadu temperatūras ir augstas. Ir maza atšķirība starp temperatūru vasarā un ziemā. Tomēr ziemeļ-rietumu reģionus, kā arī Augstkalnes un atsevišķus rajonus dienvidos varētu raksturot kā vēsākus.

Kamēr meži Kongo upes baseinā un piekrastes reģioni rietumdaļā piedzīvo lietusgāzes visu gadu, pārējā Āfrikas daļā ir viena vai divas spēcīgu lietusgāžu sezonas un pārējā laikā ir sausums.

Āfrikas karte

Āfrikas karte