Āzijas karte

Āzija ir lielākais un visvairāk apdzīvotākais kontinents (šeit dzīvo 60% no cilvēku populācijas pasaulē). Āzija ir daudzveidības kontinents. No vienas puses, šeit ir bagātākās un attīstītākās valstis piem. Japāna un Koreja, bet ir arī vienas no nabadzīgākajām valstīm. Himalajos ir Pasaules augstākā virsotne Everests. Savukārt Nāves jūrā ir zemākā vieta. Tāpat Āzijā ir plašākā augu un dzīvnieku daudzveidība.

 

Valstis

Afganistāna Armēnija Azerbaidžāna Bahraina Bangladeša Butāna Bruneja Kambodža Ķīna Kipra Gruzija Honkonga Indija Indonesia Irāna Irāka Izraēla Japāna Jordānija Kazahstāna Kuveita Kirgizstāna Laosa Lebanona Malaizija Maldīves Mongolija Nepāla Ziemeļkoreja Omāna Pakistāna Filipīnas Katara Krievija Saūda Arābija Singapūra Dienvidkoreja Šrilanka Sīrija Taivāna Tadžikistāna Taizeme Turcija Turkmenistāna Apvienotie Arābu Emirāti Uzbekistāna Vjetnama Jemena

Klimats

Āziju lielā mērā ietekmē Masonu vēji, kuri noteiktās sezonās pūš vienā virzienā. Ziemā tie pūš no ziemeļiem uz austrumiem, kas nosaka vēsu un sausu laiku. Vasarā vēji pūš no jūrām no dienvidiem uz dienvid-austrumiem. Šajā periodā laika apstākļi ir karsti. No aprīļa līdz oktobrim ir lietus sezona. Austrumu daļa saņem visspēcīgākās lietusgāzes. Lietus apjoms samazinās virzienā prom no jūras.

Āzijas karte
Āzijas karte