• Eiropas karte

   

  Valstu kartes, galvaspilsētas

  Albānija - Tirane Andora - Andorra la Vella Apvienotā Karaliste - Anglija - London Austrija - Vienna Baltkrievija - Minsk Beļģija - Brussels Bosnija un Hercegovina - Sarajevo Bulgārija - Sofia Čehija - Prague Dānija - Copenhagen Francija - Paris Grieķija - Athens Horvātija - Zagreb Igaunija - Tallinn Īrija - Dublin Islande - Reykjavik Itālija - Rome Kosova Latvija - Riga Lietuva - Vilnius Lihtenšteina - Vaduz Luksemburga - Luxembourg Maķedonija Malta - Valletta Moldova - Chisinau Monako - Monaco Montenegro Nīderlande - Amsterdam (oficiālā) Norvēģija - Oslo Polija - Warsaw Portugāle - Lisbon Rumānija - Bucharest Sanmarīno - San Marino Serbija Slovākija - Bratislava Slovēnija - Ljubljana Somija - Helsinki Spānija - Madrid Šveice - Bern Ukraina - Kiev Ungārija - Budapest Vācija - Berlin Vatikāns Zviedrija - Stockholm

  Īsumā par Eiropu

  Eiropa platības ziņā ir otrs mazākais kontients(10 180 000 km2). Tai pat laikā tas ir 3 apdzīvotākais kontinents (aptuveni 731 000 000 cilvēku). Eiropu iekļauj Melnā jūra un savienoties ūdensceļi uz dienvidaustrumiem, Ziemeļu Ledus okeāns un dažādas citas ūdenstilpnes ziemeļos, Atlantijas okeāns rietumos un Vidusjūra dienvidos. Eiropu no Āzijas atdala Urāla jūra un Kaukāza kalni,blakus Melnajai jūrai dienvidaustrumos Par spīti iekšējām kultūras, valodas u.c. atšķirībām, Eiropa pārstāv unikālu civilizāciju un ētiskās vērtības, kam ir bijusi milzīga ietekme uz pārējo pasauli dažādos vēstures posmos. Eiropā arī ir vienas no skaistākajām ainavām pasaulē.

  Pamatfakti par Eiropu
  Platība 1 0180 000 km²
  Iedzīvotāji731 000 000
  Iedzīvotāju blīvums70 / km²
  Valstis50
  Laika zonasUTC līdz UTC+ 5

  Klimats

  Lielākā daļā Eiropas ir mērens klimats, tomēr ir reģioni ar atšķirīgu klimatu. Eiropas ziemeļos ir garas un augstas ziemas, savukārt vasaras ir īsākas un vēsākas nekā pārējā kontinentā. Austrum-eiropā ir garākas un vēsākas ziemas, un īsākas un karstākas vasaras ne kā rietumos. Dienvidos (Spānija, Itālija, Grieķija, Portugāle) vasaras ir ļoti siltas un temperatūras var sasniegt pat 35 C.

  Eiropas karte Eiropas karte