Gruzija

No diženajām, vecajām baznīcām un skatu torņiem fantastiskajās kalnu ainavās līdz vīna dārziem zaļajās ielejās, Gruzija ir viena no skaistākajām valstīm Pasaulē. Tikpat īpaši ir tās dedzīgie cilvēki: gruzīņi savu valsti uzskata par vīna dzimteni, un šī ir vieta, kur viesi tiek uzskatīti par svētību, un viesmīlība ir dzīves sastāvdaļa.

Sarežģītā vēsture ir devusi Gruzijai brīnišķīgu arhitektūras mantojumu un mākslu, no alu pilsētām līdz neatdarināmiem Pirosmani audekliem. Gruzijas galvaspilsēta Tbilisi, joprojām smaržo pēc mūžsenām Eirāzijas krustcelēm. Tai pat laikā Gruzija cīnās par vietu 21. gs. Rietumu pasaulē, ar piesaistošām jaunām celtnēm, zemu noziedzības līmeni un daudz ērtībām priekš tūristiem.

Ko redzēt un darīt

Tbilisi — skaistā un interesantā galvaspilsēta, kas ir Gruzijas lielākā un kosmopolītiskākā pilsēta. Ahalcihe (Akhaltsikhe) – nelielā Samtskhe-Javakheti galvaspilsēta atrodas netālu no diviem brīnišķīgiem tūristu galamērķiem – Vardzias un Saparas klosteriem. Batumi — Ajaras galvaspilsēta Melnajā jūrā, kas izklāta ar palmu kokiem un dažām labām peldvietām. Boržomi - gleznaina maza pilsētiņa ar slaveno minerālūdeni, nacionālo parku, un krievu Romanovu dinastijas vasaras pili. Gori – Staļina dzimtajā pilsētā, kas atrodas blakus vēl vienai alu pilsētai Kutaisi — Gruzijas otra lielākā... Lasīt tālāk