Norvēģija

No stāvajiem ledājiem līdz dziļajām aizām un kristāldzidrajiem fjordiem, aprakstot Norvēģijas dabas skaistumu, nav iespējams pārspīlēt. Neskartā daba aiz Polārā loka ir viena no retajām vietām, kur vasarās pusnaktī spīd saule un kur garās ziemas naktis izgaismo krāšņas ziemeļblāzmas.

Tālāk dienvidos atrodas gleznainās pilsētas Oslo, Tronheima un Bergena, kas ir pārpilnas ar ēkām, kas atspoguļo skandināvu sen izslavēto izjūtu pilsētu vides plānošanā.

Ko redzēt un darīt

Oslo ir mūsdienu Norvēģijas galvaspilsēta un finanšu centrs, bet valsts otrā lielākā pilsēta, gleznainā Bergena ir kādreizējā Hanzas savienības tirdzniecības osta un vārti uz fjordu krastiem. Stavangere ir centrālais Norvēģijas naftas rūpniecības punkts, savukārt kādreizējā galvaspilsēta Trondheima ir sens kristiešu svētceļojumu mērķis, kas mūsdienās kļuvis par tehnisko pētījumu centru. Kaut arī laikapstākļi Bergenā mēdz būt nedaudz drūmi, tās UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautā krastmala ar koka glabātuvēm un mirdzošo ostu pilsētai piešķir dzīvīgumu. Arī Oslo piekraste nav mazāk skai... Lasīt tālāk