Eiropai tuvojas liels karstuma vilnis

Jūnija beigās un jūlija sākumā Eiropā, sākot no dienvidrietumiem, izpletīsies karstums, kas daudzviet pārspēs temperatūras rekordus, brīdina sinoptiķi.

Kompānija «Accuweather» prognozē, ka Madridē gaidāms lielākais karstuma vilnis kopš 2005.gada. Jūnija beigās un jūlijā gaisa temperatūra Spānijas galvaspilsētā var sasniegt +40 grādu, vietām citviet valstī – pat +45 grādus.

Saskaņā ar pašreizējo «Global Forecast System» prognozi no 30.jūnija arī Francijā gaidāma svelme līdz +40 grādiem. Jūlija sākumā Beļģijā, Nīderlandē un Vācijā termometra stabiņš ēnā var pakāpties līdz +38 grādiem.

Laikā ap 5.jūliju Polijā iespējams karstums līdz +36 grādiem, Zviedrijas dienvidos un Latvijā – līdz +33 grādiem. Pagaidām nevar prognozēt, cik tālu uz ziemeļiem un austrumiem izpletīsies karstums vai cik spēcīgs un ilgstošs tas būs.

Liela tveice Spānijā var turpināties vairākas nedēļas, savukārt Eiropas ziemeļu daļā, ja karstums ieradīsies, tas neuzkavēsies ilgi.

Atbilstoši ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodeļa «Climate Forecast System» prognozei Eiropas dienvidrietumu un centrālajā daļā jūlijs būs siltāks par normu, bet Skandināvijas un Baltijas valstīs mēneša vidējā gaisa temperatūra varētu būt nedaudz zemāka nekā parasti.

, , , , , , , , ,

1 thought on “Eiropai tuvojas liels karstuma vilnis

Comments are closed.