Latvijas saņem tūrisma balvu Best in Travel 2016

Svinīgā sarīkojumā Londonā ceļvežu izdevējs Lonely Planet pasniedzis balvu, kas apliecina – Latvijai piešķirts tituls Best in Travel 2016 (Vislabākais tūrismā 2016), informēja Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Jau plaši pasaulē (medijos un sociālajos tīklos) ir izskanējusi ziņa, ka ceļvežu izdevējs Lonely Planet publiskojis ekspertu ieteikto nākamajā gadā apmeklējamo tūrisma galamērķu sarakstu un tajā lasāms arī Latvijas vārds.

Paziņojot ekspertu lēmumu, sacīts: «Latvija ir moderni gaišs un mirdzošs Eiropas tūrisma galamērķis. Šī valsts lepojas ne tikai ar starptautiski nozīmīgām pilīm, atpūtas vietām un muzejiem plašā spektrā, augstu vērtējama ir arī Latvijas inovatīvā pavārmāksla.»

Titula Best in Travel 2016 apliecinājuma balva tika pasniegta svinīgā sarīkojumā Londonas Transporta muzejā 1. novembrī.

Izdevēja Lonely Planet drukātajos izdevumos un interneta vietnē izveidota īpaša nodaļa, kas veltīta titula Best in Travel 2016 ieguvējām valstīm. Par katru no 10 valstīm sagatavota publikācija, kas vietnes lietotājiem rada priekšstatu par katru titula īpašnieci.

TAVA direktora pienākumu izpildītāja Inese Šīrava atzīst: «Lonely Planet ieteikums apmeklēt Latviju nākamajā gadā ir nozīmīgs fakts mūsu valsts tūrismam. Pateicoties tam, ne mazums cilvēku dažādās pasaules malās uzzinās par mūsu valsti, par kuru iepriekš varbūt nebūs pat dzirdējuši. Lonely Planet sniegtā informācija par mūsu tūrisma piedāvājumu varētu būt arguments apmeklēt mūsu valsti arī tai lielajai ceļotāju daļai, kuri ir redzējuši daudzas valstis un aizvien meklē jaunus tūrisma galamērķus.»

Tituls Best in Travel 2016 piešķirts 10 valstīm un reģioniem. Latvijas vārds minēts blakus tādām lielvalstīm kā Japāna, ASV un Austrālija, kopā ar eksotisko Botsvanu, Urugvaju, Grenlandes salu Dānijā, Palau un Fidži. Tikai divas no ieteiktajām valstīm atrodas Eiropā – Polija un Latvija.

Sarīkojumā Londonā tika minēti faktori, kas tika ņemti vērā, ekspertiem izvērtējot galamērķus. Proti, novērtēta tūrisma galamērķu aktualitāte jeb piedāvājuma atbilstība mūsdienu ceļotāju prasībām, tas, vai galamērķis ir finansiāli izdevīgs (value for money), 2016.gadā paredzēto pasākumu programma un aplūkotas sevišķas, tikai konkrētajam galamērķim raksturīgas iezīmes.

Avots: db.lv

, ,