Spānijas karte, pilsētas
 

Spānija - karte


 

Ģeogrāfiskā informācija

Spānija, oficiāli Spānijas Karaliste (Reino de España), ir valsts, kura atrodas Pireneju pussalā, Dienvidrietumeiropā. Tā rietumos robežojas ar Portugāli, ziemeļaustrumos ar Franciju un Andoru, bet dienvidrietumos ar Gibraltāru. Ziemeļos to apskalo Atlantijas okeāns (Biskajas līcis), dienvidos un austrumos - Vidusjūra. Spānijai pieder arī Baleāru Salas Vidusjūrā un Kanāriju Salas Atlantijas okeānā pie Āfrikas krastiem, kā arī divas autonomas pilsētas Ziemeļāfrikā (Seūta un Melilja), kuras robežojas ar Maroku. Spānijas platība ir 504 030 km², tādēļ tā ir otra lielākā valsts Eiropas Savienībā pēc Francijas.

Augstākais Spānijas punkts ir Mulhacen (3482 metri ), kas atrodas dienvidos, Sierra Nevada reģionā. Nozīmīgākie kalni Spānijā ir Katabrijas Kordiljeri (Cordillera Cantabrica) un ziemeļos nelīdzenā Iberiko kalnu sistēma (Sistema Iberico). Ziemeļaustrumos stiepjas masīvie Pireneji (Pyrenees ), kur augstākie punkti pārsniedz 3000 metrus. Austrumos atrodas dziļi sagrauztie un akmeņainie Sierra de Cuenca, un Spānijas centrāl-dienvidos atrodas zemākie de Toledo un Serrania de Cuenca kalni.

Dziļi robotie krasta rajoni ietver neskaitāmas ostas un līčus, un vairākumā ir smilšainas pludmales. Pašos ziemeļos, gar Biskaja līci (Bay of Biscay), pretim krastam ir nelīdzenas klintis.

Pašos dienvidos, Gibraltāra šaurums atdala Spāniju un līdz ar to visu Eiropas kontinentu no Marokas (Āfrika). Šajā vietā abus kontinentus šķir tikai 13 kilometri.

Spānijā tek aptuveni 1500 upju (lielākā daļa ir mazas). Garākās un nozīmīgākās upes ir Douro (Duero), Ebro, Jucar, Tagus (Tejo), Guadiana un Guadalquivir.Lielākās pilsētas

Fakti

Pilns nosaukumsKingdom of Spain
Karogses
GalvaspilsētaMadrid - 2,947,228
Lietotās valodasSpāņu (Castilian), Catalan un its variant Valencian, Gallego (Galician), Euskera (Basque)
Oficiālā valūtaeuro
ReliģijaKristietība
Robežas (kaimiņvalstis)Andora 63.7 km, Francija 623 km, Gibraltārs 1.2 km, Portugāle 1,214 km, Maroka (Ceuta) 6.3 km, Maroka (Melilla) 9.6 km

Spānija - ģeogrāfiskā karte