10 drošākie ceļojumu galamērķi 2024. gadā

  • Indonēzija, Dānija un Šveice ir vienas no drošākajām valstīm, ko apmeklēt 2024. gadā, liecina Global Law & Order Index. Katrā valstī ir zems noziedzības līmenis un apņemšanās ievērot likumus un kārtību.
  • Kā vieni no drošākajiem ceļojumu galamērķiem ierindotas arī Vjetnama, Norvēģija un Luksemburga. Šīs valstis piedāvā satriecošus objektus, un tām ir stabilas tiesību sistēmas un zems noziedzības līmenis.
  • Kuveita, Islande, Somija un Tadžikistāna papildina 2024. gadā drošāko valstu sarakstu ar zemiem noziedzības rādītājiem, iespaidīgiem apskates objektiem un reputāciju drošībai un stabilitātei.

Lai ceļojums būtu patīkams un nesagādātu liekas raizes, ir vērts pievērst uzmanību ceļojuma galamērķa drošībai. Šajā rakstā izmantojam Law and Order Index reitingu, lai apzinātu šadas valstis. Reitingā ir izmantota detalizēta datu analīze, ņemot vērā tādus faktorus kā noziedzības līmenis, tiesībaizsardzības efektivitāte, iedzīvotāju izpratne par drošību un citi apstākļi.

10. Indonēzija

Law and Order Index reitings: 90
Fantastiskās 17 508 salas, kas veido Indonēzijas arhipelāgu, jebkuram ceļotājam aizņemtu visu mūžu, lai apskatītu. Tā ir kultūras paradīze, kas radās, tūkstošgades gaitā saplūstot daudziem iekarotājiem un tirgotājiem.

Law and Order Index ziņojumā Indonēzija identificēta kā viena no pasaulē drošākajām valstīm, kuru apmeklēt 2024. gadā. Pētījumā izvērtēti daudzi aspekti, tostarp noziedzības līmenis un sabiedrības izpratne par drošību, piedāvājot visaptverošu perspektīvu attiecībā uz Indonēzijas apņemšanos ievērot likumus un kārtību.

Pasaules noziedzības indekss: 6.38.
Populārākās atrakcijas: Bali pludmales, Svētā pērtiķa mežs Ubudā, Komodo rozā pludmale, Borobudur templis
Labākais laiks Indonēzijas apmeklējumam: no aprīļa līdz oktobrim siltam un sausam laikam

9. Dānija

Law and Order Index reitings: 90
Dānija ir viena no drošākajām valstīm pasaulē; tās vietu šajā sarakstā nosaka tās efektīvā tiesību sistēma, izcilā veselības aprūpes sistēma un zemie vispārējās noziedzības un korupcijas rādītāji.

Dānija arī pērn tika ierindota arī kā viens no drošākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē, pateicoties tās zemajam noziedzības līmenim.

Pasaules noziedzības indekss: 3,86
Populārākās atrakcijas: Nyhavn, Tivoli Gardens, ekskursijas pa Rozenborgas pili
Labākais laiks, lai apmeklētu Dāniju: vasara siltam, saulainam laikam

8. Šveice

Law and Order Index reitings: 91
Šveice bauda gan neitralitātes, gan stabilas aizsardzības infrastruktūras priekšrocības. Šīs valsts labi attīstītā un noturīgā infrastruktūra kopā ar tās ilggadējo nesaskaņošanās politiku padara to par drošu atrašanās vietu neparedzamos un konfliktu piepildītos starptautiskos laikos.

Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka Šveice, kas ir labi pazīstama ar savu drošību un zemajiem noziedzības rādītājiem, 2024. gadā ir starp drošākajām valstīm pasaulē, teikts “Global Law & Order” ziņojumā.

Valsts ir slavena ar savām satriecošajām dabas ainavām, kā arī pilsētām un lielisko dzīves standartu. Kopumā Šveicē ir daudz neticamu vietu, ko apmeklēt, sākot ar ezeriem Ženēvā un beidzot ar rosīgo Cīrihes galvaspilsētu un Šveices Alpu slēpošanas kūrortiem.

Pasaules noziedzības indekss: 4.34.
Populārākie apskates objekti: ezeri Ženēvā, Lucernā, Cīrihē, Ziedu dārzā, Sanktmoricā
Labākais laiks Šveices apmeklējumam: no aprīļa līdz oktobrim siltākam laikam vai ziemai slēpošanai

7. Vjetnama

Law and Order Index reitings: 92
Pasaules tiesību un kārtības indekss prognozē Vjetnamu kā drošāko valsti Āzijā, kuru apmeklēt 2024. gadā. Vjetnama ir tūristu iecienīts galamērķis, jo tā ir arī septītā mierīgākā valsts pasaulē.

Tā ir Dienvidaustrumāzijas bagātība, kura piedāvā elpu aizraujošas dabas ainavas un intriģējošu kultūru.

Pasaules noziedzības indekss: 6.28.
Populārākās atrakcijas: Halong Bay, Ho Chi Minh City, Hue
Labākais laiks Vjetnamas apmeklējumam: no novembra līdz aprīlim sausajai sezonai

6. Norvēģija

Law and Order Index reitings: 92
Norvēģijai ir stabilas un mierīgas valsts pastāvēšanas vēsture. Tiem, kas meklē drošību, tās stabilā tiesību sistēma, zemais noziedzības līmenis un pievēršanās sociālajai labklājībai padara to par vēlamu variantu.

Norvēģija ir starp drošākajām vietām pasaulē noziedzības rādītāju, teroristu aktivitātes un vardarbīgu protestu ziņā, papildus piedāvājot dažus no fantastiskākajiem skatiem uz ziemeļblāzmām, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ceļotāji ierodas apmeklēt šo satriecošo valsti, īpaši ziemā.

Pasaules noziedzības indekss: 3,81
Populārākie apskates objekti: Oslo, Tromsø un ziemeļblāzmu zeme, Lofotena, Nūrlande
Labākais laiks apmeklēt Norvēģiju: vasara saulainākam, siltākam laikam; ziema slēpošanas un sniega aktivitātēm

5. Luksemburga

Law and Order Index reitings: 92
Luksemburga ir maza, bet varena Eiropas valsts, kas ir paslēpta starp Vāciju, Franciju un Beļģiju. Lielākā daļa tūristu apmeklē Luksemburgas pilsētu, majestātisku viduslaiku pilsētu ar burvīgu, vecu kvartālu, vēsturiskām vietām, piemēram, Lielhercoga pili, un ievērojamiem muzejiem, piemēram, Nacionālo vēstures un mākslas muzeju.

Luksemburga ir starp drošākajiem ceļojumu galamērķiem pasaulē, ne tikai Eiropā. Risku gandrīz nav, un noziedzības līmenis ir diezgan zems. Luksemburga ir ideāls galamērķis atvaļinājumam, kur tūristi var atpūsties un neuztraukties ne par noziedzību, ne karu.

Pasaules noziedzības indekss: 2,36
Populārākie apskates objekti: Le Chemin de la Corniche, Cathédrale Notre-Dame, Grund
Labākais laiks apmeklēt Luksemburgu: maijs, jūnijs vai septembris siltam, saulainam laikam

4. Kuveita

Law and Order Index reitings: 92
Lai gan atrodas netālu no Tuvo Austrumu reģiona, ceļot uz Kuveitu ir droši, jo noziegumu ir ļoti maz, īpaši pret ārzemniekiem. Vardarbība pret tūristiem Kuveitā ir visai neparasta, jo noziedzības rādītāji ir neticami zemi.

Kuveita lepojas ar bagātu kultūras mantojumu, un valsts galvaspilsēta Kuveita ir izslavēta ar savu moderno, progresīvo arhitektūru, no kuras slavenākie varētu būt Kuveitas torņi. Tajā ir arī vesela tonna muzeju un vēsturisku objektu.

Pasaules noziedzības indekss: 5.14.
Populārākās atrakcijas: Tareq Rajab muzejs, Souq Mubarakiya, lielā mošeja
Labākais laiks Kuveitas apmeklējumam: no novembra līdz aprīlim ērtam laikam

3. Islande

Law and Order Index reitings: 92
Līdzīgi kā Ziemeļvalstu kaimiņvalsts Dānija, Islande bieži tiek atzīta par pasaulē vismazāk vardarbīgo valsti. Tā ir slavena ar spēcīgo kopības un kopienas sajūtu.

Islande arī lepojas ar ļoti zemiem noziedzības rādītājiem. Turklāt tās attālā atrašanās vieta darbojas kā dabiska aizsardzība pret jebkādām iespējamām ārējām briesmām. Islandes dabas brīnumi un sirreālās dekorācijas, kuru vidū ir ledāji, geizeri, karstie avoti, ūdenskritumi un vulkāniskais reljefs, noteikti piesaista tūristu interesi.

Pasaules noziedzības indekss: 3.39.
Populārākās atrakcijas: Hallgrimskirkja, Gullfosas ūdenskritums, zilā Lagoona
Labākais laiks Islandes apmeklējumam: no septembra līdz martam sniegotām aktivitātēm vai jūnijā un augustā siltākam laikam

2. Somija

Law and Order Index reitings: 92
Somija konsekventi pelna augstu novērtējumu pasaules drošības indeksos, pateicoties tās nelokāmajai apņēmībai nodrošināt iedzīvotāju labklājību un stabilu drošības kultūru. Valsts reputācija drošības jomā ir apliecinājums tās stabilajām institūcijām un proaktīvai pieejai miera uzturēšanai.

Piešķirot prioritāti šīm vērtībām, Somija ir radījusi vidi, kas ne tikai veicina drošību, bet arī stiprina savu kā droša un uzticama galamērķa statusu pasaules mērogā. Saskaņā ar Global Law & Order ziņojumu, Somija ir otra drošākā valsts pasaulē, kuru tūristi var apmeklēt 2024. gadā.

Pasaules noziedzības indekss: 2,71
Populārākie apskates objekti: Suomenlinnas cietoksnis, Esplanadi, Rovaniemi
Labākais laiks Somijas apmeklējumam: no maija līdz septembrim saulainākam, siltākam laikam vai ziemai sniegotām nodarbēm

1. Tadžikistāna

Law and Order Index reitings: 96
Lai gan Tadžikistāna, iespējams, nav populārākais ceļojuma galamērķis 2024. gadā, tās burvība ir jebkas, tikai ne tipisks. Tai ir daži no elpu aizraujošākajiem kalniem uz zemes, un slavenā Pamiras šoseja padara piedāvā aizraujošus braucienus ar automašīnām.

No 142 pasaules valstīm Tadžikistānas Republika saskaņā ar Global Law & Order ziņojumu ir drošākā valsts pasaulē 2024. gadā, un tai ir visaugstākais rangs drošības, stabilitātes un sabiedrības uzticības tiesībsargājošajām iestādēm ziņā.

Pasaules noziedzības indekss: 5,61
Populārākās atrakcijas: Fanu kalni, Iskanderkuļa ezers, GARM Čašma, Pamiras šoseja
Labākais laiks Tadžikistānas apmeklējumam: pavasaris vai rudens ērtam laikam

, , , , , , , , ,