Ziemeļamerikas karte - valstis, galvaspilsētas

Ziemeļamerikas karte


 

Valstu kartes, galvaspilsētas

Īsumā par Ziemeļameriku

Ziemeļamerika atrodas ziemeļu un rietumu puslodē. To austrumos ieskauj Ziemeļu Atlantijas okeāns, ziemeļos – Ziemeļu Ledus okeāns, Ziemeļu Klusais okeāns rietumos, Karību jūra un Dienvidamerika dienvidaustrumos. Ziemeļamerika platības ziņā ir 3. lielākais kontinents.

Lielāko daļu Ziemeļamerikas aizņem Amerikas Savienotās Valstis un Kanāda. Kontinentā ir daudz dabas resursu un dažādajos Nacionālajos parkos ir dažas no iespaidīgākajām ainavām pasaulē.

Platība24 709 000 km²
Iedzīvotāji528 720 588 (jūlijs 2008)
Iedzīvotāju blīvums22,9 / km²
Valstis23
Laika zonasUTC-10 līdz UTC

Klimats

Ziemeļamerika ir vienīgais kontinents pasaulē, kur ir visi iespējamie laika apstākļi no skarbā, arktiskā aukstuma līdz mitrajam tropu karstumam. Ziemeļamerikā arī ir tādi laika apstākļi, kā nekur citur pasaulē. Grenlandes iekšzeme ir segta ar ledu un temperatūra reti ir virs nulles. Ziemeļamerikas tundrā temperatūras virs nulles ir īsu brīdi un tikai vasarā. Pārējā kontinenta daļa ir auksta ziemā un silta vasarā. Daži Ziemeļamerikas reģioni piedzīvo mērenas ziemas un garas, karstas vasaras. Savukārt citās teritorijās ir īsas vasaras un skarbas ziemas.