4 neparspējami velomaršuti Eiropā

Ar velosipēdu pārvietoties ir veselīgi un moderni. Esam apkopojuši Eiropas velo maršutus garumā virs 100km, kas būs gan labs fiziskais rūdījums, gan ļaus redzēs elpu aizraujošus skatus.

Pirinexus (Caur Spāniju un Franciju)
 Pirinexus velo maršuts kalnos
Šis ir maršuts ir 350km garš, no kuriem 280 km ir Spānijā un 70km Pireneju Francijas pusē. Šobrīd šis ir Dienvideiropas garākais marķētais velo maršuts. Tas lielākoties ir līdzens, Costa Brava daļā un bijušās dzelzsceļa līnijās. Atsevišķās vietās tomēr būs jāuzminās kalnu virsotnēs 1000-1500 metrus. Labā ziņa ir, ka ceļš uz šīm virsotnēm nebūs pārāk stāvs

The Tour de Manche (Francija un Anglija)
The-Tour-de-Manche-velo-cels
The Tour de Manche ir velosipēdu maršuts apkārt Angļu Kanālam. No Anglijas uz Franciju nokļūt varēs ar kuģīti. Kopējais ceļa garums ir 1200 km, bet ir arī īsāka versija – 440km.
The Tour de Manche visu laiku nav gar krastu. Dažviet maršuts iet pa vecām dzelzsceļa līnijām un un mazām takām caur Normandiju. Anglijas daļā ir daži stāvi kāpumi. Atpakaļceļā jūs varat redzēt fantastiku skatu pāri klintīm.

Valsugana (Trentino, Itālija)
Velo maršuts
Valsugana ceļs ir Brenta upes ielejā, starp Pergine Valsugana un Bassano del Grappa. Tas ir diezgan īss – 72km. Kopējais kāpums ir ļoti neliels (290m) un ,iespējams, jūs to pat nepamanīsiet.
Sākums: Valcanover / Calceranica al Lago at Lake Caldonazzo
Finišs: Bassano del Grappa
Pilsētas gar maršutu: Pergine, Calceranica, Caldonazzo, Levico, Novaledo, Borgo Valsugana, Ospedaletto, Grigno Augusta,
Paredzamais ilgums: 3-4 stundas

Vennbahn (Vācija, Beļģija, Luksemburga)
Vennbahn velo maršuts gar dzelzsceļu

125km garš, šis ir maršuts ir viena no garākajām Eiropas dzelzsceļa takām. Šeit ir daudz ko redzēt, sākot ar Aachen pilsētu (UNESCO Pasaules mantojums), skaistie Troisvierges dārzi u.c.

, , , , , , ,